Koçluk Kursları Alsancak

 Yaşam koçu size aynada kendinizi olduğunuz gibi gösteren kişidir. Gerçek tutkularınızı, arzularınızı, yeteneklerinizi, değerlerinizi, önceliklerinizi, kendi önünüze kendinizin koyduğu engelleri görmeye hazır olmalısınız. Yaşam Koçluğu, akıl ve ruh sağlığı düzgün olup, yaşamında geldiği noktada kendisini mutsuz olarak hisseden, aradığı yönü bir türlü bulamayan ya da o yöne doğru ne şekilde ilerleyeceğini bilemeyen kişiler için uygundur. Yaşam Koçluğu programında koçun doğrularından ziyade sizin doğrularınız hayata geçirilir. Yapılan çalışmanın temeli, sorularla mevcut duruma farklı açılardan bakabilmenizi, daha önce farkına varmadığınız çözüm yöntemlerini görmenizi sağlamaktır. Yaşam koçu sizin için bir rehberdir. Hedefe varış sadece koç ile birlikte yürümeniz, beraber kararlaştırılan haftalık uygulamaları yerine getirmeniz sonucunda mümkün olur.
Yaşam kalitesi yükseltmek isteyen ve kişisel gelişim ile ilgilenen kişiler yaşam koçu programlarına katılabilirler. İyi bir yaşam koçu olmak isteyenler, öncelikle mükemmel birer dinleyici olmalıdırlar. Başarılı yaşam koçları, insanlara yardım eder, insanların yaşamlarında değişimler ve fark yaratma misyonuyla çalışır. Bunu yaşam tarzı haline getiren ve bu yaşam tarzının keyfini çıkarmayı bilen, misyonunda kararlı, istekli ve öğrenme tutkusuyla yanan kişilerdir.
Yaşam Koçu işte her türlü kişisel hedeflerimize ulaşmamızda bize bir yol haritası gösterir. Alanlarında başarılı olmuş binlerce insanın, yaşamları boyunca elde ettikleri deneyimleri bize sunar. Bu deneyimlerin ortak özelliklerini araştırır ve bizim kullanabileceğimiz stratejiler haline çevirir. Bize sunduğu yöntemler, kişisel hedeflerimize ulaşırken daha az zamanda, daha az hata, daha az bedel ile verimli olmamızı sağlar. Yaşam koçluğu, bir anlık danışma değil sürekli bir destek sürecidir. İhtiyaç duyduğunuz her an size ön yargısız, pragmatik ve pratik çözümler sunar.
Geleceği farklı ve olumlu bir biçimleme yapabilmek için hayatınıza katacağınız farkındalık önemlidir. Farklı algı ve düşünme biçimleri ile geleceği daha güzel yaratmak mümkündür. Hayatın gizlerine bir yolculuk olan bu çalışma hayatınıza katacağınız anlamı değiştirir ve büyütür.
İnsanlar bir Yaşam Koçuyla bir değişiklik yapmak, bir hedefe ulaşmak, bir problemi çözmek ya da bir fırsattan yararlanmak için çalışırlar. Yaşamlarında bir değişiklik yapmak istediklerini, önlerini göremezler, bir hedefe ulaşma yollarını karıştırırlar. Önceliklerini ayrıştıramazlar. Sınırlanmış inançlarıyla tıkanmış olabilirler. Bir problemi çözmek ya da bir fırsattan yararlanmak için çalışırlar.
Yaşam Koçuyla doğru ve başarıya odaklı bir yola girmek ister. Soruna çözüm üretmek, yaşamda bir değişim yaratmak için harekete geçmek, eldeki olumlu imkanları değerlendirmek için birlikte çalışılır. Yaşam koçluğu bir tango gibi çalışır. Danışan ile koç arasında etkileşim önemlidir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

 


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir koçluk - izmir koçluk kursları - karışıyaka koçluk -

Yorumlar