Satış Koçluğu

Sürekli bir kriz yönetimi halinde olan satış yöneticisi bitmeyen bir koşuşturma içinde teslimattan veya üretimden kaynaklanan problemler, kaybedilen müşteriler, tutmayan satış kotaları, satışçılarının şikayet ve problemleri, üst yönetimin sorguları ve bitmek tükenmek bilmeyen toplantılar arasında çıkan irili ufaklı onlarca yangını söndürmeye çalışırlar. Ekibiyle geçireceği vakit neredeyse kalmamıştır. Onları dinleyecek, yol gösterecek, sahada onları gözleyebilecek bir yönetici olabilmek neredeyse imkansızdır. Yönetici artık eski tecrübelerine, yapabildiği kadarıyla gözlemlerine ve evrensel bir dil olan korku yaratma ve baskı metodlarına dayanmak zorundadır. Yöneticinin görevleri şunlardır: Hangi hareketlerin şirket kurallarına ve kültürüne uygun olduğunun ve satışçıların yapmaları gerekenlerin sürekli hatırlatılması; tüm ekibin hedeflerle ilgili sürekli baskıyı hissetmelerinin sağlanması. Böyle bir resim içerisinde satış yöneticisinin ekibini pozitif yönde aşılaması, onlara yol göstermesi mümkün müdür? Satışçıların sürekli gelişim içerisinde olması, tüm potansiyellerinin ortaya çıkması, kendileri hakkındaki olumlu özsaygılarının gelişmesine yardımcı olabilmek ancak satışçılarla farklı düzeyde bir ilişkinin kurulabilmesiyle mümkündür. Bunun yolu da profesyonel ve doğru bir metodolojiye dayanan satış koçluğundan geçer. Bu anlamda satış koçluğu öğrenilebilen, geliştirilebilen bir beceridir. Bir satışçı vasat bir satışçıdan satış şampiyonuna ancak doğru koçlukla erişebilir. İnsanları işe alıp onları sahaya sürüp sonra da kimin ayakta kalıp kalmadığına bakmak ne satış yöneticisini ne de o şirketi başarıya götürmez. Satışçıların da tıpkı sporcular, siyasetçiler, CEO’lar gibi koçluğa ihtiyaçları vardır. Satışçıların kendi sorunlarını çözebilen, kendi satış süreçlerini sürekli iyileştirebilen, olumlu düşünce yapılarını devam ettirebilen, hedef ve aksiyonlar arasındaki bağı kurabilen yüksek performansa sahip satışçılar olabilmeleri için yöneticiye değil satış koçuna ihtiyaçları vardır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Satış Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

 İzmir'deki Satış Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki Satış Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :satış koçluğu - satış koçluğu nedir - satış koçluğu izmir -

Yorumlar